„TERAZ JE PREDAJ LEN PRE DÔCHODCOV“

„TERAZ JE PREDAJ LEN PRE DÔCHODCOV“

rázne oslovila manželku predavačka pri vstupe do drogérie. „Ja už som na dôchodku,“ nedala sa moja polovička. Aj ďalšie dve predavačky sa nedôverčivo zahľadeli na manželku, ale keď im navrhla, že im ukáže svoju identifikačnú kartu, tak súhlasili. Bolo však vidno, že nie sú presvedčené o veku. V zadnej časti predajne, tam kde sú šminky, mejkapy doplňovali tovar ďalšie dve dámy v pracovnej rovnošate. „Máte prosím vás špirálu na mihalnice black braun?“ spýtala sa manželka. „Pani, ale teraz je predaj len pre dôchodcov,“ veľmi stroho odpovedala predavačka. Manželka už poučená sa spýtala: „A čo myslíte koľko mám rokov?“  „No takých 45“ odpovedala rovnakým tónom predavačka. „Ďakujem vám za hodnotenie, ja mám o 22 viac.“ Teraz sa rozšírili oči oboch predavačiek ba aj obočie sa im nadvihlo. „A mám na to aj doklad,“  usmiala sa manželka pod rúškom. „Tak takto by som aj ja chcela vyzerať na dôchodku,“ okamžite zareagovala jedna z dám.

2:0 , oči sa smiali, vrásky smiechu sa zvýraznili a bolo vidno, že to moju manželku potešilo i pobavilo. Kúsok plátna znížil vek o tretinu. Úžasný kompliment.  Moja manželka je dáma, má krásne modré oči, tmavé vlasy a dnes vlasy vyčesané do drdolu. Spätne som si uvedomil, že pri vstupe do Tesca  pracovníci  vstupnej kontroly, pozerali na ňu s nedôverou, a možno s obdivom (?), ale  moje strieborné vlasy boli jasným znakom starého kmeťa.

Cestou domov sme sa zastavili stavili v Jednote. Manželka sa hneď pri kase spýtala: „Prosím vás máte kvasnice?“  „Kvasnice nemáme, ale teraz je aj tak predaj len pre dôchodcov!“ odvrkla dáma pri pokladni. Videl som ako to manželku potešilo 3:0 a bez zaváhanie vybrala občianky preukaz.  

Rúška majú svoje čaro. J

8.4.2020

No Comments

Post a Comment